Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på bandypuls@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Hammarby IF

Anfallare Värde Total Nov Dec Jan Feb
Christoffer Fagerström 170 000 +53p 5 12 12 24
Kasper Milerud 120 000 +46p 12 16 7 11
Alexander Egorychev 90 000 +8p 2 6 0 0
David Jansson 80 000 +31p −3 10 10 14
Philip Åström 50 000 −2p 0 −2 0 0
 
Mittfältare/ytterhalvor Värde Total Nov Dec Jan Feb
Daniel Mossberg 130 000 +62p 8 17 22 15
Robin Sundin 120 000 +45p 3 10 6 26
David Pizzoni Elfving 100 000 −4p −3 −1 0 0
Ivan Lebedev 80 000 +26p 4 1 5 16
Klim Tarasenko 80 000 +4p 2 2 0 0
Axel Jansson 80 000 −10p 0 0 −8 −2
Klimenty Tarasenko 80 000 +2p 0 2 0 0
Lucas Dalin 60 000 +13p −4 −10 6 21
 
Försvarare Värde Total Nov Dec Jan Feb
Pavel Bulatov 90 000 −15p 0 −8 −2 −5
Felix Nyman 70 000 −8p −4 −4 0 0
Fredrik Larsson 60 000 −31p −1 −16 −16 2
Tom Nyström 50 000 −32p −8 −4 −12 −8
 
Målvakter Värde Total Nov Dec Jan Feb
Filip Mörkdahl 80 000 +8p 2 2 2 2
Matteo Tuvesson 40 000 +0p 0 0 0 0
Simon Westin 40 000 +0p 0 0 0 0
 
Tränare Värde Total Nov Dec Jan Feb
Pierre Roos 60 000 +21p 3 9 4 5

Följande matcher ingår i tävlingen för Hammarby IF.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
13 nov. 19:00
AIK
Hammarby
11 - 3   −9p
20 nov. 19:00
Hammarby
Bollnäs
  4 - 4   +13p
24 nov. 19:00
Edsbyn
Hammarby
  6 - 1   −3p
27 nov. 19:00
Tellus
Hammarby
  2 - 7   +17p
2 dec. 19:00
Hammarby
Vänersborg
  3 - 3   −5p
4 dec. 19:00
Hammarby
Sandviken
  6 - 3   +18p
9 dec. 19:00
Vetlanda
Hammarby
  5 - 6   +21p
11 dec. 19:00
Hammarby
Villa Lidköping
  3 - 2   +6p
26 dec. 13:15
Sirius
Hammarby
  5 - 3   +4p
28 dec. 14:00
Hammarby
Broberg
  3 - 4   −6p
30 dec. 20:00
Bollnäs
Hammarby
  3 - 4   +4p
2 jan. 15:00
Motala
Hammarby
  6 - 1   −1p
5 jan. 19:00
Hammarby
Sirius
  3 - 5   +0p
8 jan. 18:00
Vänersborg
Hammarby
  9 - 2   +1p
13 jan. 19:00
Hammarby
AIK
  4 - 6   +6p
15 jan. 18:00
Västerås
Hammarby
  4 - 2   −1p
20 jan. 19:00
Hammarby
Västerås
  1 - 2   +4p
23 jan. 15:00
Frillesås
Hammarby
  6 - 4   +4p
27 jan. 19:00
Hammarby
Frillesås
  5 - 4   +13p
30 jan. 14:00
Hammarby
Tellus
  6 - 3   +10p
2 feb. 18:00
Villa Lidköping
Hammarby
  6 - 5   +21p
5 feb. 19:00
Broberg
Hammarby
  5 - 6   +26p
12 feb. 19:00
Hammarby
Vetlanda
  6 - 6   +15p
17 feb. 19:00
Hammarby
Motala
  8 - 2   +18p
19 feb. 19:00
Hammarby
Edsbyn
  6 - 8   +26p
23 feb. 19:00
Sandviken
Hammarby
  8 - 7   +15p