Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på bandypuls@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Sandvikens AIK

Anfallare Värde Total Nov Dec Jan Feb
Hannes Edlund 130 000 +50p 6 20 14 10
Linus Forslund 90 000 +31p 4 6 13 8
Lucas Widman 70 000 +23p 2 6 8 7
Oscar Stadin 60 000 −2p 2 −1 −1 −2
 
Mittfältare/ytterhalvor Värde Total Nov Dec Jan Feb
Daniel Berlin 160 000 +81p 15 25 27 14
Albin Airisniemi 110 000 +34p 8 1 18 7
Dennis Henriksen 100 000 +41p 7 3 25 6
David Brodén 80 000 +27p 3 0 13 11
Rasmus Forslund 80 000 +3p 0 5 −4 2
Albin Bjerkegren 70 000 +36p 6 13 6 11
Eric Hagberg 40 000 +0p 0 0 0 0
 
Försvarare Värde Total Nov Dec Jan Feb
Victor Berling 100 000 +4p 0 0 0 4
Jesper Hvornum 60 000 +0p 0 −4 0 4
Joakim Bergman 60 000 +15p −1 0 20 −4
Jesper Jansson 60 000 −19p 0 −2 −16 −1
 
Målvakter Värde Total Nov Dec Jan Feb
Joel Othén 120 000 +22p 4 2 16 0
 
Tränare Värde Total Nov Dec Jan Feb
Joakim Forslund 70 000 +39p 6 9 14 10

Följande matcher ingår i tävlingen för Sandvikens AIK.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
13 nov. 19:00
Sirius
Sandviken
  4 - 5   +7p
20 nov. 19:00
Vänersborg
Sandviken
  1 - 4   +11p
25 nov. 19:00
Sandviken
Vetlanda
11 - 6   +44p
2 dec. 19:00
Sandviken
Tellus
  5 - 2   +15p
4 dec. 19:00
Hammarby
Sandviken
  6 - 3   +15p
11 dec. 19:00
Sandviken
Västerås
  8 - 3   +27p
13 dec. 17:00
AIK
Sandviken
  3 - 4   +4p
18 dec. 19:00
Sandviken
Motala
  4 - 4   +0p
20 dec. 17:00
Edsbyn
Sandviken
  5 - 5   +18p
26 dec. 17:00
Broberg
Sandviken
  4 - 4   +4p
30 dec. 18:00
Villa Lidköping
Sandviken
  5 - 3   +8p
2 jan. 17:00
Sandviken
Edsbyn
  1 - 1   +9p
5 jan. 19:00
Sandviken
Broberg
  6 - 4   +16p
8 jan. 19:00
Vetlanda
Sandviken
  5 - 5   +20p
12 jan. 19:00
Sandviken
Sirius
  6 - 4   +27p
14 jan. 19:00
Tellus
Sandviken
  1 - 8   +31p
20 jan. 18:00
Sandviken
Bollnäs
  4 - 2   +15p
27 jan. 19:00
Sandviken
Vänersborg
  4 - 2   +9p
29 jan. 19:04
Västerås
Sandviken
  1 - 6   +26p
2 feb. 19:00
Sandviken
AIK
  2 - 6   +4p
5 feb. 19:00
Sandviken
Frillesås
  4 - 3   +14p
10 feb. 18:30
Sandviken
Villa Lidköping
  5 - 3   +13p
12 feb. 19:00
Motala
Sandviken
  4 - 2   −3p
17 feb. 19:00
Bollnäs
Sandviken
  3 - 5   +16p
19 feb. 19:00
Frillesås
Sandviken
  5 - 6   +13p
23 feb. 19:00
Sandviken
Hammarby
  8 - 7   +30p